Mi a pszichoterápia?
- A pszichoterápia felsőfokú képzéshez, azt követő többéves szakképzéshez és többéves önismereti analítikus továbbképzéshez kötött, elsősorban verbális módszerekkel végzett magasszintű, életminőséget javító gyógyító és tanácsadó tevékenység.
- A pszichoterápia nem ködös, közös érzelmi élmény, semmiesetre sem durva konfrontáció, nem politikum, és nem ezotérikus utazás korábbi időkbe, nem külső hatalomgyakorlás egy másik lélek felett, hanem a pozitív lelki változás professzionális és hatékony módszertana.
- A pszichoterápia lényege először a pszichés probléma megértése, mely elsősorban
- mélypszichológiai (milyen korai beidegződések és tapasztalatok állnak a pszichés probléma mögött) és
- rendszerelméleti alapokon (milyen aktuális emberközi rendszerben jelentkezik az érzelmi probléma) lehetséges.
- A pszichoterápia folyamatosan alakuló "második fázisában" a terápiás kapcsolat (a kliens-pszichoterapeuta rendszer) feladata a pozitív, a kliens számára több életminőséghez/gyógyuláshoz vezető megoldások és változások levezetése, melyek csak a kliens szubjektív kiindulópontjai alapján, az "ő vonatán ülve" lehetségesek és számos magatartástudományi, mélypszichológiai és szuggesztív verbális beavatkozást tesznek szükségessé.
- Ezek a pszichoterápiás "intervenciók" sokszor közvetettek, indirektek és sohasem bántóak, vagy sértőek.
- A pszichoterapeuta értelmezéseinek, beavatkozásainak minőségét kizárólag azok pozitív hatékonysága alapján lehet megítélni.